O projektu

V našem kulturním prostředí není zvykem chválit a být pozitivní. Vzbuzuje to podezření. Pozitivní přístup se nenosí. To co funguje, či to co děláte dobře, je samozřejmé a lidé zpravidla nepovažují za nutné za to chválit. Ale kritiku sklidíte i za drobné chyby. A platí to ve všech oblastech našeho života.

Zkuste vzpomenout, kolikrát jste za poslední tři dny slyšeli někoho, kdo vám řekl, že mu něco udělalo radost. Nebo kdy vás někdo za něco pochválil.

A naopak, kolikrát jste za ony tři dny slyšeli jak si někdo na něco stěžuje, něco či někoho kritizuje? Nebo kdy vás někdo za něco kritizoval?

Klidně si to sepište.

Pokud je u vás bilance vyrovnaná, je to skvělé. My došli k názoru, že těch negativních informací, či jak se dnes hezky říká "hejtů", je tak nějak víc.

Nežijeme na obláčku ani nebereme drogy (jen ty legální :). Tvářit se že špatné věci neexistují není řešení, to nechceme. Často je i nutné na ně upozornit, aby věci změnily k lepšímu. Stojíme nohama na zemi.

Jen.. sklenice vína, nalitá přesně do poloviny, je pro někoho poloprázdná, pro někoho poloplná. S životem, a naším pohledem naň, je to stejné jako s tou sklenicí vína. Záleží na přístupu.

Proto vznikl nápad vytvořit tento blog. Protože si chceme zkusit hledat do dobré. Připomenout to, co nám dělalo nebo dělá radost a co stojí za zmínku. Můžou to být banální situace, které jen dělají život příjemnější. Drobnosti. Anebo věci, které považujeme za samozřejmé. Chceme aby nebyly považovány za samozřejmé.

Zkuste to s námi.


Pokud máte nápad o čem by se mělo psát psát, napište nám svůj tip.
No a proč byste se vlastně nemohli přidat k nám a napsat příspěvek sami?
Napište 1000vecikteremnedelajiradost@gmail.com


Žádné komentáře:

Okomentovat