čtvrtek 15. ledna 2015

#238 Berla Mrazilka

Mám trochu problém s tím, jak dnešní příspěvek nazvat. Když jsou věci takové, jaké mají být je sice výstižné, ale dlouhé a nelíbí se mi, že začíná spojkou. A protože by se mi zrovna hodilo, mít takovou Mrazíkovu berlu Mrazilku, abych mohla přikouzlit nějaký ten sníh, půjčila jsem si ji aspoň do názvu.

Zima není zrovna mým nejoblíbenějším ročním obdobím, ale když už na ni přišla řada, tak má koukat být zima a ne jaro. Má mrznout, napadnout sníh a teploty se držet pořád pod nulou. Ne, že v deset večer je ještě 12° C a přijde první bouřka. Jistě, nestěžuju si, že je teplo, nemusím sebe a syny tolik oblékat, ale na druhou stranu to prostě není normální. V zimě má být zima, bacily se mají válet po zemi zmrzlé na kost, ne si poletovat vzduchem a zvyšovat nemocnost. Mají napadnout závěje sněhobílých peřin, led na rybnících má mít tloušťku desítky centimetrů, mráz má štípat do tváří.

Stejně tak jaro má být jaro a ne studeným, upršeným podzimem nebo naopak horkým létem. Ono pak totiž ani to léto není moc letní. Je lhostejno, jak máme které roční období rádi, ale měli bychom mít radost, když je takové, jaké má být a všechno je "normální". Není to lepší jen pro nás, ale hlavně pro přírodu.

Žádné komentáře:

Okomentovat