čtvrtek 5. prosince 2013

#104 PřekvapeníNěkde v skrytu svojí duše jsem pořád dítě, protože miluju překvapení a strašně ráda dostávám dárky. Věřím, že je těžké pro mě vymýšlet prezenty k narozeninám či Vánocům, protože mnohem radši si nic nepřeju a jsem pak překvapená tím, co darující vymyslel. A úplně nejradši mám, když má navíc šťastnou ruku a vybere nějaký super dárek. Ale nejsem náročná, momentálně by mi například udělaly radost i jinak zapovězené ponožky (případně, Ježíšku, velikost 38, bílé, kotníčkové:)
Ale protože jsem uznalá a opravdu si uvědomuji, že mým blízkým občas neuškodí náhled do mých přání a tužeb, vytvořila jsem pro ně dlouhý wishlist a pravidelně ho doplňuji, aby byl stále patřičně objemný. Z jednoho prostého důvodu: když je dostatečně z čeho vybírat, nemám šanci odhadnout, co z něj nakonec dostanu. Takže když si někdo z mojí rodiny neví rady, co mi pořídit, aby mi to udělalo radost, vybere něco ze seznamu a má po starostech. A já do poslední chvíle nevím, jestli něco vymyslel sám nebo zvolil jedno z mých přání, a pokud z listu, tak co konkrétně. Win-win, jsme spokojení všichni.
Co mně ale dělá ještě větší radost, než překvapení obdržet, je, jak už nepochybně tušíte, překvapení zařídit. Zásadně se neptám, co by kdo pod stromeček či k narozeninám chtěl, a když ano, tak je to většinou stejně pouze formalita. Baví mne vymýšlet, co by komu udělalo největší radost, čím někoho nejvíc překvapím a pak jsem taky specialista na srandičky okolo darování – menší a menší krabice v sobě, nedobytně slepený dar, drobný dárek ukrytý uvnitř kindervajíčka, menší prezent součástí většího (třeba foťák v kapse batohu, lístky na koncert v knížce, telefon v balíčku bonboniéry – to bylo geniálně vymyšlený…:)
Kromě překvapení ve formě daru mám i ráda různá překvápka jako součást oslavy. Například sklenička na šampus pro oslavence, kam se vešla celá flaška bublinek. Dorty už u dospělé části naší rodiny nejsou zvykem, takže je pak oslavenec překvapený, když jeden dostane (a s plným počtem svíček). Pro děti je dort samozřejmostí, takže tam je spíš překvapením, co na dortu bude. Oblíbená pohádková postavička (každý rok se dětské preference mění) udělala zatím radost. Dneska v noci jsem jeden dort pekla. A protože malý oslavenec si každý den přeje jiného kresleného hrdinu, udělala jsem mu dort duhový. Už se moc těším, jak bude překvapený, až ten nenápadný, na povrchu čistě bílý dort rozkrojíme…
Mimochodem, kromě toho, že mně dělá radost být překvapená nebo překvapení způsobit, bývá u vymýšlení těchto legrácek velká sranda.

 Autorkou obrázku i receptu na duhový dort je Chez Lucie

Žádné komentáře:

Okomentovat