pátek 11. října 2013

#72 Volby

Do voleb zbývá už jen několik dní. Tlak stoupá, atmosféra houstne. Lídři kandidátek se na nás z plakátů a billboardů smějí na každém kroku, noviny jsou plné předvolebního zpravodajství, objevují se nové a nové průzkumy... Soupeří se o každý hlas.

Pro někoho může být toto volební šílenství nudné, nebo dokonce otravné. Někteří politiku vůbec nesledují a k volbám jdou jen proto, že "kdo nevolí, volí komunisty". Platí vůbec ještě toto pořekadlo?

Přes všechnu špínu, která se v předvolební době vytahuje, mě na volbách jedno těší - velká část společnosti touto událostí žije. O politice najednou mluví i ti, kteří ji jinak nesledují. Politické strany a politické kauzy se probírají v hospodě, ve škole, na pracovišti, v tramvaji... Zkrátka všude. Lidé mezi sebou řeší, koho volit, co je "menší zlo", kdo má šanci, koho se bát, co kdo má v programu. Sdělují si názory a ptají se. Nebo se dokonce hádají, i to k tomu patří.

Na jednu stranu se těším, až bude po volbách. Na tu druhou stranu mě ale těší ta atmosféra, která je ve společnosti. Která ukazuje, že nám to není všechno jedno!


Žádné komentáře:

Okomentovat