čtvrtek 27. března 2014

#156 Pro rodiny s dětmi

Vždycky mě potěší, když vidím, že někde myslí na děti. Konkrétně mám na mysli, obchodní domy, obchody, restaurace a podobná zařízení, kde někdo myslel na to, že někteří zákazníci přijdou s dětmi a vymyslí pro ně nějakou vychytávku, pomoc nebo specialitu.
Například taková parkovací místa pro rodiny s dětmi jsou k nezaplacení. Sama mám dva kluky – Staršího, který nastupuje a vystupuje sám, a Mladšího, který ještě jezdí v autosedačce – vajíčku, kterou vytahuju z auta i s ním. V obou případech to znamená dveře otevřené dokořán. Na běžném parkovacím místě není možné otevřít dveře na obou stranách auta úplně, takže většinou musím zaparkovat víc na pravou stranu místa, pootevřít dveře Staršímu a celou dobu, co vystupuje, je držet, aby je náhodou nerozrazil víc a neodřel vedle stojícímu cadillacu lak. Pak teprve jdu pro Mladšího, opatrně dveře rozevřu, co nejvíc to jde, a vytáhnu autosedačku. Na širokých parkovacích místech pro rodiny s malými dětmi se nemusím strachovat, že odřu cizí auta a oba kluky dostanu z auta i do auta mnohem pohodlněji.
Nebo dětské židličky a hrací koutky v restauracích a cukrárnách. Díky vysoké židličce pro dítě se můžu „v klidu“ najíst a nakrmit prcka (ve skutečnosti to v naprostém klidu není nikdy). A zatímco čekáme na jídlo nebo jsme už po jídle, můžou se kluci zabavit v dětském koutku a já se nemusím bát, že vlezou někomu do talíře sotva se otočím.
Stejně tak hlídání v dětském koutku v obchodních domech a velkých obchodech. Nemám s nimi osobní zkušenost, zatím jsme si na nákupy brali vždycky kluky sebou, ale věřím tomu, že spousta rodičů hlídání dětí během brouzdání po obchodech uvítá. A například jeden nejmenovaný obchod s nábytkem má mimo dětského koutku s hlídáním po prodejně umístěné hrací věže.

A okrajově bych taky ráda zmínila pokladny pro těhotné. Ráda vidím, když na nás matky (a nastávající matky) někdo myslí.

Žádné komentáře:

Okomentovat