středa 31. července 2013

27# Botanické Zahrady

Vydávat se na výlety do zoologických zahrad se stalo poměrně bežným způsobem trávení času. Každou chvíli ve zprávách slýcháme, že se tomu a tomu zvířeti narodilo mládě, že můžeme příspět na toho a toho živočicha. Botanické zahrady se nacházejí tak trochu v jejich stínu. A neprávem.

Připomněl jsem si to včera, když jsem se procházel mezi květy oleandrů a hortensií v té Liberecké. Spoustu rostlin, jejichž krása se pohybuje od očividné až po tu, kterou člověk musí chvíli hledat. Ideální místo pro klidné (samotné či sdílené) přemýšlení. Uvědomíte si, že koukat kolem sebe má smysl, že i v obyčejném podrostu se můžou nacházet zajímavé a krásné rostliny.

V botanické zahradě se nachází tolik rostlin různých tak různým způsobem. Nejde jenom o květiny s nádhernými, velkými a barevnými květy, ale i o majestátnost obrovských rostlin z tropických oblastí a třeba i různých keřů na nichž lze obdivovat různé tvary listů. Člověk si uvědomí, jak krásné věci dokáže příroda vytvořit.

Až se budete příště rozhodovat, kam vyrazit na výlet, zkuste vzít v úvahu i botanické zahrady. Zaslouží si možná naši pozornost víc, než se domníváme.

Žádné komentáře:

Okomentovat